型號(hào): RE20NV2016A
元件分類: 編、解碼器及復(fù)用、解復(fù)用
英文描述: ROTARY OPTICAL POSITION ENCODER
文件頁(yè)數(shù): 1/1頁(yè)
文件大小: 52K
代理商: RE20NV2016A
Tel: 503/643-4899 FAX: 503/643-6129
1 (+5V)
ELECTRICAL
1. Input Power: 5.0 VDC ±5% @ 7mA
3.3VDC ±5% @ 8mA
2. Output Voltage: H = Vcc- 0.4V
L
≤ 0.4V
3. Resolution: 20PPR, 25 PPR
3. Output Type: TTL/CMOS Compatible
4. Max. Freq. Response: 500 Hz
3. Humidity:
≤85% RH, no condensation
4. Vibration: 10~55 Hz, 1.5 mm, 2 hrs
No Entry: No Detent
16: 16mm shaft
20: 20mm shaft
A: 5VDC@7mA
B: 3.3VDC @ 8mA